Ogłoszenia Parafialne 6.02.2022

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

6 lutego 2022 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 13 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 130 zł  na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 14; P. Leopold Kocoń, Podłęże od P. Twardoszów do P. Wołowiczów
  3. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu  obchodzony jest Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 10.00. Okazja do spowiedzi od godz. 9.30.
  4. W niedzielę za tydzień Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
  6. Prosimy o uprzątnięcie grobów swoich bliskich na cmentarzu, usunięcie rozbitych zniczy i rozrzuconych kwiatów po ostatniej nawałnicy.
  7. W Niepołomicach w dniach od 18-20 lutego organizowane jest weekendowe spotkanie dla kobiet. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
  8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Podłężu ogłasza nabór dzieci 6-letnich do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023. Zapisy potrwają od 1 do 18 marca 2022 roku. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej szkoły.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• Czwartek  – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
  • Piątek  – wspomnienie NMP z Lourdes.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski na każdy dzień.