Ogłoszenia parafialne 5.12.2021

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

5 GRUDNIA 2021 R.

 

1. W drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 2. Roraty codziennie o godz. 7.00, z wyjątkiem środy o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jezusem i Jego Matką nie tylko dzieci i młodzież ale również dorosłych. Zachęcam do przychodzenia na roraty z lampionami. 

 3. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 4 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 370  zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 5; P. Artur Rybacki, Podłęże ul. Wielicka od P. Czaplak do P. Janiczak.    

 4. W przedsionku kościoła Panie z Caritasu będą rozprowadzać świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom oraz opłatki.  W sklepie Paleo w Podłężu jest wystawiony kosz do którego można składać produkty żywnościowe, które będą rozdzielone między potrzebujących z naszej parafii. Za wszelkie dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać. 

 5. W Środę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na zakończenie roku św. Józefa po Mszach świętych o godz. 7.00 i 17.00 odmówimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła św. Józefowi.

 6. Na niedzielę 12 grudnia zapraszam na Mszy świętą o godzinie 11.00 dzieci z klas trzecich na poświęcenie medalików.  

 7. Za tydzień Chór „Totus Tuus” będzie rozprowadzał kalendarze na nowy rok, a Schola karki świąteczne. 

 KALENDARZ LITURGICZNY:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja.
  • wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 8. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.