Ogłoszenia parafialne 4.12.2022

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2022

 

1.W dzisiejszą niedzielę przypada XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszki Caritasu można składać ofiarę jako wsparcie Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 56 za sprzątanie i złożoną ofiarę 560 zł na utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 57; P. Bogumiła Juszczyk, Zakrzowiec, od P. Kluzków do P. Kasprzyków.

3.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na ogrzewanie kwotę 12460 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i modlitwę

4.Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zapraszam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii o godz. 700, a w środę o godz. 1700.

5.W niedzielę 11 grudnia na Mszy św. o godzinie 1100 będzie uroczyste przyjęcie sześciu dziewczynek do scholii.

6.Nasi Rejonowi roznoszą opłatki do naszych domów. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim za życzliwe przyjęcia i składane ofiary. Można się w opłatki zaopatrzyć również w kościele. Dziś Panie z Parafialnego Caritasu rozprowadzają świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom, a chór „Totus Tuus” rozprowadza kalendarze. W sklepie Paleo w Podłężu jest wystawiony kosz do którego można składać produkty żywnościowe, które będą rozdzielone między potrzebujących z naszej parafii. Za wszelkie dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.W niedzielę 11 grudnia na Mszy św. o godz. 1100 będzie poświęcenie medalików dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca.

KALENDARZ LITURGICZY

Wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

Środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. 

Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

8. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.