Ogłoszenia parafialne 4.09.2022

XXIII Niedziela Zwykła

4 września 2022 roku

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.

2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 43 za sprzątanie i złożoną ofiarę 580 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 44; P. Aleksandra Krzemień, Podłęże, Rudzica, od Pani Krzemień do P. Kollarów.

3. Dziękuje Panu Andrzejowi Zającowi i Panu Tomaszowi Buczkowi za pomalowanie ogrodzenia oraz za wyczyszczenie kostki przed kościołem.  

4. Od 11- 16 września nasza Parafia będzie przeżywać Misję. Serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, studentów, dorosłych do wspólnego ich przeżywania przez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i udział w Eucharystii. W modlitwie polecajmy osobę ks. Prof. Roberta Nęcka, który poprowadzi Misje parafialne. Program jest do zabrania ze stolika z prasą.

5. W niedzielę 11 września Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na remonty w naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

6. W niedzielę 18 września do naszej wspólnoty parafialnej, przybędzie w ramach wizytacji kanonicznej ks. Bp. Damian Muskus. Niech obecność ks. Biskupa, głoszone Słowo Boże i Jego błogosławieństwo będzie umocnieniem dla każdego z nas, by gorliwie wypełniać swoje powołanie. Na godz. 9.00 szczególnie zapraszamy Rade Parafialną, Chór Totus Tuus, Caritas, Róże Różańcowe i Stowarzyszenie Rodzin katolickich, a na godz. 11.00 zapraszamy Służbę Liturgiczną, Schole oraz dzieci i młodzież.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedziele” oraz dla dzieci miesięcznik „Staś”.

 8. Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabory na dotacje w zakresie podnoszenia, jakości infrastruktury kulturalnej i zakładanie działalności gospodarczej. Termin składania wniosków 2-16 września br. Więcej informacji na stronie internetowej Lokalnej Grupy Działania Powiatu Wielickiego. 

 9. Słowa życzeń kierujemy do solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Św. Jana Pawła II.