Ogłoszenia parafialne 31.12.2023

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

31 grudnia 2023 r.

    

1.W ostatni dzień roku kalendarzowego podziękujemy Panu za wszystkie osoby, które w tym czasie spotkaliśmy. Szczególnie polecajmy tych, którzy zaangażowali się w niełatwy proces naszego duchowego i fizycznego wzrostu.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 58 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 520 zł na utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 59-60; P. Dominika i Paweł Klimczak, Zakrzowiec – Bloki i Nowe osiedle.

3.Poniedziałek, 1 stycznia,  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Mszę święte jak niedzielę o 700, 900, 1100, 1700.

4.W tym tygodniu w pierwszy czwartek od godz. 1600 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 1600 . Do chorych pójdziemy w lutym.

5.W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Msze św. jak w niedzielę. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy kredę i kadzidło, które rozprowadzać będzie młodzież ze scholii. Jak co roku dochód przeznaczamy na rozwój grupy. W tym dniu Stowarzyszenie Pomoc Bliźniemu będzie zbierać dobrowolne ofiary do puszek na zakup nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych.

6.Nasza Grupa Parafialna, 6 stycznia, wystąpi gościnnie na Koncercie Kolęd w Zamku w Niepołomicach organizowanym przez Chór Cantata. Serdecznie zapraszamy na godz. 1600 .

7.W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 1600 dzieci z przedszkola im. Św. Kingi w Podłężu przedstawią w kościele Jasełka, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Scholii, Służby Liturgicznej i chóru „Totus Tuus”.

8.Słowa życzeń kierujemy ku solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia.

 

Plan kolędy    

2 stycznia (wtorek) – od 1400 – ZAKRZÓW – ul. Węgrzecka lewa strona od Węgrzc Wielkich wraz z osiedlem KOLIBER-PARK do p. Flaków.

4 stycznia (czwartek) – od 900 – ZAKRZÓW – Studzieniec od P. Nowak-Bera do P. Klimów, potem PODŁĘŻE, ul. Rudzica od P. Czaplów do P. Szelągów.

8 stycznia (poniedziałek) – od 900 – ZAKRZÓW –  ul. Chodnik, następnie ul. Węgrzecka od strony Węgrzc Wielkich prawa strona i ul. Wielicka prawa strona od p. Jachimczak do stacji benzynowej.