Ogłoszenia parafialne, 30.11.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU, 30.11.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 54. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 55. – Grażyna Dyl, Zakrzowiec, od p. Pilchów do p. Czaplaków
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  w czwartek – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Wszystkim górnikom z naszej parafii, szczególnie tym z Wieliczki i Bochni życzymy stałej opieki ich patronki oraz błogosławieństwa Bożego na całe życie
  w sobotę – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa
 • Dziś w święto św. Andrzeja Apostoła, rozpoczyna się w całym Kościele rok życia konsekrowanego.
 • Wczoraj Rejon nr 16 wraz z rejonowym Panem Władysławem Bąkiem przyjął obraz i relikwie Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • Przez całą niedzielę młodzież działająca przy parafii rozprowadza kartki i ozdoby świąteczne. Ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne.
 • Dziś o godz. 16.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie wszystkich pełniących funkcję Rejonowych według podziału na rejony sprzątania. Osoby te rozniosą opłatki wigilijne, które dziś poświęcimy na Mszy św. o godz. 9.00.
 • Od jutra zapraszamy na Roraty, codziennie o godz. 7.00 rano i w środy o godz. 17.00. Dzieci prosimy aby przychodziły z lampionami. Dzieci każdego dnia będą otrzymywały pamiątkowe obrazki.
 • W środę 3 grudnia na Mszę świętą wieczorną zapraszamy szczególnie Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, po Eucharystii spotkanie organizacyjne.
 • W czwartek 4 grudnia zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum, wcześniej Msza święta o godz. 17.00
 • Piątek – to pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Spowiedź święta w czwartek od godz. 16.30 oraz w piątek rano i popołudniu od godz. 16.00.
 • Z racji pierwszej soboty miesiąca na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich czcicieli MB Różańcowej, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • Za tydzień w niedzielę 7 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie zapraszamy Rodziców z Dziećmi. Pomocników św. Mikołaja zapraszamy w sobotę 6 grudnia po Mszy św. wieczornej do ks. Jana.
 • W przyszłą niedzielę Panie z Zespołu Charytatywnego będą rozprowadzać świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do Caritasu odprowadzamy 12 zł za świece duże, 5 zł za świece małe. Nadwyżka ze sprzedaży zostanie wykorzystana przez Parafialny Zespół Charytatywny.
 • Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas”, będzie zbierał produkty żywnościowe, które prosimy wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Jest to nasz dar serca na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • Jak co roku ogłaszamy konkurs na „Najpiękniejszą szopkę”. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież. Prace można składać do soboty 20 grudnia.
 • W związku z co raz częściej pojawiającymi się informacjami o problemie parkowania na drodze kościelnej w obrębie szkoły i skrzyżowania, gdzie obowiązuje zakaz pakowania i postoju, prosimy wszystkich parafian, nauczycieli i rodziców oraz samochody dostawcze o parkowanie tylko i wyłącznie na parkingu przy kościele. Uczulamy Rodziców na wysadzanie dzieci z samochodów tylko na terenie parkingu, ponieważ blokuje to przejazd innym kierowcom. Parkowanie i postój w obrębie skrzyżowania grozi wypadkiem, a łamanie zakazu parkowania mandatem, a w życiu religijnym – grzechem.