Ogłoszenia parafialne 30.10.2022

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

30 Października 2022 r.

 1.Polecamy Bożej opiece wszystkich modlących się w naszej świątyni, prosimy, aby Bóg wysłuchiwał modlitw, które tutaj kierujemy ku niebu. Modlimy się też za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do utrzymania naszego kościoła i piękna liturgii w nim sprawowanej. 

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 51 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 600 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na czwartek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 52; P. Wojciech  Ciastoń; Zakrzów, ul. Wielicka od P. Władysława Czaplaka do P. Wszołek.

3.Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Proszę, aby dzieci które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych przyniosły ze sobą plansze z zebranymi naklejkami. Będą nagrody i upominki.

4.We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, o godz. 14.00 procesja na cmentarzu w czasie której będziemy odmawiać różaniec z wypominkami jednorazowymi. Po procesji Msza święta. O godz. 17.00 Msza św. w kościele. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

5.W Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 8.00 do godz. 14.00 przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu na rzecz utrzymania cmentarza z przeznaczeniem na późniejszy wywóz odpadów tj. wypalonych zniczy, donic kwiatowych i innych pozostałości. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

6.W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Modlimy się za tych wszystkich wierzących, którzy w czyśćcu oczekują wybawienia i potrzebują naszej pomocy. Msze św. sprawować będziemy o godz. 700, 900 o 1500 na cmentarzu i o 17.00 w kościele.

7.Jak co roku 2 listopada Po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.00 odbędzie się różaniec na cmentarzu prowadzony przez dzieci i młodzież z naszej parafii. W czasie nabożeństwa będziemy wspominać naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

8.Przypominamy że w dniach 1 i 2 listopada wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.

W tym tygodniu

– W pierwszy czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

– W pierwszy piątek miesiąca do chorych pójdziemy od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.

– W pierwszą sobotę miesiąca na poranną Mszę św. zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

 9.Zapraszam w pierwszy piątek miesiąca uczniów kl. VI, VII i VIII na Mszę z kazaniem o godz. 17.00 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

10.W każdą sobotę miesiąca zaczynając od soboty 5 listopada na cmentarzu o godz. 9.30 czytamy wypominki cmentarne, a o godz. 10.00 będzie odprawiana Msza św. za dusze wypominane w wypominkach cmentarnych.

11.Nowe wypominki roczne będą odczytywane od niedzieli 6 listopada. Bóg zapłać za składane ofiary.

12.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje 5-6.11.2022 roku wyjazd do Warszawy i Niepokalanowa. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń

13.Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabór na dotacje w zakresie: Tworzenie i rozbudowa infrastruktury okołoturystycznej. Termin składania wniosków to : 02.11 – 16.11.2022. Więcej informacji na stronie internetowej.

 KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Piątek – św. Karola Boromeusza. Dzień imienin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II

14.Życzenia obfitości Bożej łaski, opieki Matki Bożej i naszych patronów przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.