Ogłoszenia parafialne, 30.09.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 26. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 30.09.2018 r.

• Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 16. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 17., Alicja Chojnacka, Podłęże, ul. Jasna
  • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
    w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
    we wtorek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
    w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
    w piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godz. 15.30. Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 9.00.
  • W dniu dzisiejszym trwa zbiórka do puszek z przeznaczeniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • Dziś o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta podczas której będziemy się modlić wspólnie z członkami Krakowskiego Stowarzyszenia Laryngektomowanych im. Ks. prof. Józefa Tischnera. Stowarzyszenie zrzesza i wspiera ludzi dotkniętych chorobą nowotworową krtani
  • Od 1. do 31. października będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe codziennie, włącznie z niedzielą, po Mszy świętej wieczornej. Dzieci po nabożeństwach będą otrzymywać naklejki. Za odmówienie 5 dziesiątek Różańca bez przerwy można uzyskać odpust zupełny.
  • W najbliższym tygodniu Nabożeństwo Różańcowe poprowadzą:
    • w poniedziałek – Róże Różańcowe
    • we wtorek – Parafialne Koło Caritas
    • w środę – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
    • w czwartek – kandydaci do bierzmowania
    • w piątek – dzieci
    • w sobotę – młodzież
    • w niedzielę – odmówimy wspólnie
  • W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej
  • W kolejną niedzielę, 7 października o godz. 16.00 uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy, będziemy rozważać Tajemnice Radosne.
  • Za tydzień przed każdą Mszą świętą dzieci i młodzież ze scholi parafialnej będą sprzedawać różańce, z których zebrane datki zostaną przeznaczone na działalność grupy.
  • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, codziennie po Mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci, które po każdym nabożeństwie otrzymują naklejki różańcowe.