Ogłoszenia parafialne 30.07.2023

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

30 Lipca 2023

1.Na początku sierpnia zachęcamy do wzmożonej modlitwy o trzeźwość naszego narodu i do podejmowania postanowień abstynenckich i trzeźwościowych.

2. Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonów 30 i 32 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę  430 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła  Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 31; P. Tomasz Nowak, Podłęże, ul. Krótka, lewa strona  

3.W dniach 1-2 sierpnia jest organizowana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można je składać na parkingu koło stacji trafo do 2.08. do godz. 1400. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy min. w Kenii, Zambii oraz na Ukrainie i Kazachstanie.

4.Tradycyjnie 6 sierpnia, z Niepołomic wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy będą od 1 od 5 sierpnia w godz. od 1700 – 1900 w Niepołomicach. Koszt wynosi 100 zł od osoby dorosłej,  a 50 zł dla uczestników do 16 lat.

5.Na zaproszenie Zarządu Powiatu Wielickiego w dniach 28 lipca do 7 sierpnia w Wieliczce będzie wypoczywać 50 dzieci z polskich rodzin z Łucka na Wołyniu. Jest to zespół o nazwie „ Wołyńskie Słowiki”. W niedzielę 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 1100 wystąpią w naszym kościele z programem religijno-patriotycznym. Serdecznie zapraszamy.  

6.W tym tygodniu przypada:

  • pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 1800. Do chorych pójdziemy od godz. 830. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.
  • pierwsza sobota – o 700 Msza św. wynagradzająca i przebłagalna Najświętszemu Sercu Matki Bożej połączona ze zmianką tajemnic różańca. Zapraszamy Róże Różańcowe.  

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  • Wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i męczennika
  • Piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona wszystkich księży. 

 

7.Życzenia obfitości Bożej łaski dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.