Ogłoszenia parafialne, 30.05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 30.05.2021 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 37. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 160 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 38., Andrzej Szeląg, Podłęże, Sopoty, od p. Szewczyków do p. Pilchów
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP
  we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
  w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 • Dziś w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, ok. godz. 11.00 (po procesji) i 17.00.
 • Procesja po Mszy świętej o godz. 9.00 – pójdziemy od kościoła ul. Wielicką, następnie ul. Piaski i ul. Kortową w kierunku cmentarza
 • Prosimy, w miarę możliwości o udekorowanie swoich domów oraz trasy procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do udziału w procesji, z zachowaniem bezpiecznej odległości. Wszystkich pozostających w domach prosimy o łączność modlitewną.
 • Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Zamiast Mszy świętej w kościele, po procesji Msza św. w kaplicy na cmentarzu ok. godz. 11.00. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na budownictwo sakralne.
 • Przez cały tydzień oktawa Procesji Bożego Ciała – zapraszamy na Msze św. wieczorną o godz. 17.00 wotywną o Najświętszej Eucharystii bez procesji.

 

Podłęże, Sopoty, od p. Szewczyków do p. Pilchów