Ogłoszenia parafialne 30.04.2023

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 kwietnia 2023 r.

 

1.Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

 2. Dziś po wieczornej Mszy św. pierwsze nabożeństwo majowe z procesją. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy odprawiali codziennie o godzinie 1730. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W maju środowe nowenny nieustające łączyć będziemy z majówkami po Mszy wieczornej.

3.W środę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski patronki naszej Parafii. W tym dniu ponowimy akt Jasnogórskich Ślubów Narodu. Msze św. według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 1130 będziemy dziękować Bogu za Złoty Jubileusz kapłaństwa ks. Jana Bednarczyka. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału w Mszy Odpustowej i procesji. Zachęcam do udekorowania domów flagami narodowymi. W tym dniu nasi strażacy, będą kwestować na rzecz zakupu nowego średniego samochodu bojowego, który będzie służył naszej społeczności i wszystkim, którzy będą potrzebowali pomocy naszych strażaków. Wspomóżmy ich w tej ważnej inicjatywie, która jest wypełnieniem zawołania „Bogu na chwałę ludziom na ratunek”.

 4.W tym tygodniu w pierwszy czwartek od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 900, a od godz. 1600 okazja do spowiedź. W sobotę na Mszy św. o godz. 700 modlimy się w intencji Wynagradzającej Sercu Matki Bożej. Zapraszam szczególnie Róże Różańcowe.

 5.W ubiegłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej zbierali dobrowolne ofiary na dalsze prace w naszej świątyni. Zebrali kwotę 11100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 6.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 18 za sprzątanie i złożoną ofiarę 250 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na czwartek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 19 i 20, P. Bożena Żurek, P. Bogdan Sowa, Podłęże, oba budynki stacyjne i ul. Kolejowa, prawa strona.

 7.Dziękujmy Państwu Nowak za ofiarowaną ziemie a Firmie Pana Stanisława Czaplaka za pomoc w pracach przy kościele.    

 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Wtorek – wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
  • Piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
  • Sobota – Święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba. 

9. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia