Ogłoszenia parafialne 3.12.2023

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2023 r.

1.Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Naśladujmy Jej bezgraniczne zawierzenie Bogu. Pomocą w tym są tradycyjne Msze roratnie, które będziemy odprawiać: poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700 a w we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 700. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do przychodzenia na roraty z lampionami.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 52 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 380 zł na utrzymanie kościoła. Do sprzątania prosimy na środę Panie i Panów z rejonu 53 i 54; P. Małgorzata Taborska i P. Katarzyna Bobek, Zakrzowiec, od P. Porębskich do P. Czaplaków.

3.W pierwszy czwartek zapraszamy na Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1600.

4.Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Polecamy nowy numer miesięcznika „Staś” oraz „Niedzielę” i „ Gościa Niedzielnego”

5.Od przyszłej niedzieli Panie z Parafialnego Caritasu rozprowadzają świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. W sklepie Paleo w Podłężu jest już wystawiony kosz do którego można składać produkty żywnościowe. Dary będą rozdzielone między potrzebujących z naszej parafii. Za wszelkie dobro okazane potrzebującym składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie medalików dla uczniów klas trzecich przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Również na Mszy św. o godz. 1100 przyjęcie chłopców do grona ministrantów oraz dziewczynek do scholii.  

W KALENDARZU LITURGICZNYM: 

  • poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
  • Czwartek – wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora kościoła
  • Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

7.Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.