Ogłoszenia parafialne 29.10.2023

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 29 Października 2023 r.

 

1.Bóg zapłać wszystkim za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Odpustowych ku czci św. Jana Pawła II. Dziękuje ks. prałatowi Tomaszowi, Diakonowi Jakubowi, Radzie Parafialnej, Służbie Liturgicznej, Scholii, Panom Szafarzom, Panom Kościelnym, Panu organiście, chórowi Totus Tuus, Różom różańcowym, Stowarzyszeniu Rodzin katolickich, Caritasowi, Paniom i Panom niosącym feretrony, baldachim, świece, Pocztom sztandarowym naszej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami oraz Paniom z kwiaciarni za udekorowanie Kościoła. Wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę niech Pan Wam Błogosławi.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 46 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w wysokości 680 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na wtorek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 47-48; P. Genowefa Więcław, P. Lucyna Śliwa; Zakrzów, ul. Sportowa, od P. Ptaszników do P. Marków oraz Zakrzów, ul. Piaski.

3.We wtorek od 1600 okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.

4.W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 700, 900, 1100, 1700. o godz. 1400 procesja na cmentarzu w czasie której będziemy odmawiać różaniec z wypominkami jednorazowymi. Po procesji ok. godz. 1500 Msza święta.

5.W Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 800 do 1400 przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu na rzecz utrzymania cmentarza z przeznaczeniem na późniejszy wywóz odpadów tj. wypalonych zniczy, donic kwiatowych i innych pozostałości. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

6.W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Modlimy się za tych wszystkich wierzących, którzy w czyśćcu oczekują wybawienia i potrzebują naszej pomocy. Msze św. sprawować będziemy o godz. 700, 900 o 1500 na cmentarzu i o godz. 1700 w kościele. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

7.Jak co roku 2 listopada po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 1800 odbędzie się różaniec na cmentarzu prowadzony przez dzieci i młodzież z naszej parafii. W czasie nabożeństwa będziemy wspominać naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.

8.W pierwszy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1600. W pierwszy piątek pójdziemy do chorych od godz. 830. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Okazja do spowiedzi od 1630.

9.W pierwszą sobotę na Mszę św. o godz. 700 zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy św. zmianka tajemnic różańca.

10.W sobotę 4 listopada na cmentarzu o godz. 9.30 czytamy wypominki cmentarne, a o godz. 10.00 będzie odprawiana Msza św. za dusze wypominane w wypominkach cmentarnych.

11.Nowe wypominki roczne będą odczytywane od niedzieli 5 listopada. Bóg zapłać za składane ofiary.

 KALENDARZ LITURGICZNY:

sobota – wspomnienie św. Karola Boromeusza. Dzień imienin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.

 12. Życzenia obfitości Bożej łaski, opieki Matki Bożej i naszych patronów przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.