Ogłoszenia parafialne 29.09.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
w środę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 52. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości
 • W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 53. – Pan Wojciech Ciastoń; Zakrzów, ul. Wielicka, od p. Czaplaków do p. Paluchów
 • Od 1. do 31. października będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30, potem Msza św. wieczorna. Dzieci otrzymają specjalne plansze różańcowe do wyklejania. Po nabożeństwach będą otrzymywać naklejki. Za odmówienie 5 dziesiątek Różańca bez przerwy można uzyskać odpust zupełny.
  W najbliższym tygodniu Nabożeństwo Różańcowe poprowadzą:
  w poniedziałek – Róże Różańcowe
  we wtorek – Parafialne Koło Caritas
  w środę – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
  w czwartek – kandydaci do bierzmowania
  w piątek – dzieci w sobotę – młodzież
  w niedzielę – odmówimy wspólnie
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Spowiedź św. pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 16.30 dla dorosłych i młodzieży i w piątek od godz. 15.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
 • W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • W przyszłym tygodniu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu.  O godz. 16.00 uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy. Po procesji Msza św. wieczorna.
 • Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 • Jak co roku ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy różaniec. Można go wykonać z dowolnego materiału. Prace prosimy składać do piątku 25. października.
 • W kościele trwają prace malarskie. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za modlitwy i cierpliwość.
 • Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła.