Ogłoszenia Parafialne 29.05.2022

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29 maja 2022 r.

 

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  Modlimy się, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”

Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 28 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 400 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 29; P. Grażyna Klima, Podłęże, ul. Wąska, lewa strona.     

We wtorek ostatnie nabożeństwo majowe z procesją.

W środę, 1 czerwca, początek miesiąca, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.  

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1600. W piątek odwiedziny chorych od godz. 900. Zapraszam uczniów klas VI i VII, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, na godz. 17.00 w piątek na Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe.  W sobotę o godz. 700 Msza św. Wynagradzająca i Przebłagalna Sercu Matki Bożej. Zapraszam szczególnie Róże Różańcowe. 

W niedzielę 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. Z racji pierwszej niedzieli po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka będzie przeznaczona na prace w naszym  kościoła. 

Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza wszystkich mieszkańców w niedzielę 5 czerwca o godz. 12.00 na uroczyste otwarcie Niepołomickich Błoń. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.niepolomice.eu.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Wtorek – święto Nawiedzenia NMP;
  • Środa – wspomnienie św. Justyna, męczennika;
  • Piątek – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

 

Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.