Ogłoszenia parafialne 29.01.2023

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

29 stycznia 2023 r

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych

2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 5 za sprzątanie i złożoną ofiarę 200 zł na utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 6; P. Janina Motor, Podłęże, ul. Staropocztowa i dobrowolnie Podcegielnia.

3. W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na pokrycie kosztów ogrzewania kwotę 12500 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. W pierwszy czwartek od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszy piątek od godz. 900 odwiedziny chorych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Od godz. 1600 okazja do spowiedzi świętej. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą. O godz. 700 Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Matki Bożej. Na wspólną Eucharystię zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe. Po Mszy świętej zmianka tajemnic różańca.

5. Sołtys Podłęża informuje mieszkańców, że nakazy podatkowe na 2023 rok będą wydawane w Sołtysówce: 30 stycznia ( poniedziałek) od 1500 – 1800 oraz 31 stycznia (wtorek) od 900 – 1200.

KALENDARZ LITURGICZNY

Wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, pedagoga i apostoła młodzieży

Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego. XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy świętej wieczornej będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej i św. Jan Paweł II.