Ogłoszenia parafialne, 28.12.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ŚW. RODZINY, 28.12.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 58. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 59. – Cecylia Łach, Zakrzowiec, od p. Myszków do p. Kleszczyńskich
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika
  w środę – wspomnienie Św. Sylwestra I, papieża
  w czwartek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  w piątek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  w sobotę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
 • Dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo dla małych dzieci. Rejon nr z rejonową Panią Zofią Horodyńską przyjmie relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • Dziś po Mszy świętej wieczornej zapraszamy Radę Parafialną i Radę ds. Modernizacji Kościoła na spotkanie opłatkowe na plebanii.
 • W dniach 28, 29 i 30 grudnia, młodzież działająca przy kościele będzie chodziła po naszej parafii po kolędzie, odgrywając również krótką żywą szopkę. Wszelkie datki zostaną przekazane na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Prosimy o serdeczne i życzliwe przyjęcie.
 • W środę ostatni dzień starego roku. Na godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za otrzymane łaski w mijającym roku. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo z odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wysławiamy, za który można uzyskać odpust zupełny.
 • W czwartek pierwszy dzień roku kalendarzowego A.D. 2015 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy św. w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok odśpiewamy hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź, za który można uzyskać odpust zupełny. Składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II.
 • Wyjazd do chorych z racji pierwszego piątku o godz. 9.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w piątek od godz. 16.30
 • Przyszła sobota to pierwsza sobota miesiąca, na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych oraz wspólne łamanie się opłatkiem w kościele.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy Chór Parafialny na spotkanie opłatkowe na plebanii.
 • Muzeum Niepołomickie zaprasza na wystawę „Szopki krakowskie z kolekcji Władysława Dyny”  w dniach od 8 grudnia 2014 do 1 lutego 2015 roku w Zamku Królewskim w Niepołomicach, codziennie od 10.00 do 17.00.