Ogłoszenia Parafialne 28.11.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

28    Listopada 2021 r.

 

1. Wchodzimy w nowy rok liturgiczny. Rozpoczynamy go Adwentem, radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Niech to będzie czas prawdziwego zbliżenia do Jezusa i Jego Matki. Pomocą w tym są tradycyjne Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 7.00 z wyjątkiem środy o godz. 1700. Zachęcamy do przychodzenia na roraty z lampionami i to nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorosłych.

2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 3 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 50 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 4; P. Jan Woda, Podłęże ul. Wielicka od P. Ireny Nowak do P. Rynduch

3. W ubiegłą niedzielę Rada Parafialna zbierała dobrowolne ofiary na ogrzewanie. Zebraliśmy 10280 zł i 30 euro. Pieniądze zostały wpłacone na konto. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.     

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 1600. W pierwszy piątek na Mszę świętą wieczorną zapraszam uczniów kl. VI, VII, VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. W pierwszy piątek pójdziemy do chorych od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji róż różańcowych po Mszy św. zmianka tajemnic różańca.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

  • wtorek – Święto Św. Andrzej Apostoła
  • piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego 
  • sobota – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy 

8. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.