Ogłoszenia parafialne, 28.09.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ,

UROCZYSTOŚĆ ŚW. WACŁAWA, 28.09.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 45. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 46. – Pani Maria Jachimczak, Podłęże, Rudzica, od p. Brodów do p. Muchów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Panu Michałowi Chyrze z okazji imienin życzymy ciągłego błogosławieństwa Bożego
  we wtorek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  w środę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  w czwartek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
  w sobotę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, dzień imienin J.E. Franciszka kard. Macharskiego, którego polecamy modlitwom wiernych
 • Dziś przypada w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Staniątkach Dekanalny Dzień Chorych. O godzinie 14.30 możliwość spowiedzi, po czym nastąpi Msza święta o godzinie 15.00 wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy!
 • We wtorek 30 września na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, wraz z Rodzicami. Podczas Mszy świętej poświęcimy i wręczymy dzieciom różańce, po Eucharystii spotkanie organizacyjne w salce.
 • Od 1. do 31. października będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe codziennie, włącznie z niedzielą, po Mszy świętej wieczornej. Dzieci otrzymają specjalne plansze różańcowe do wyklejania. Po nabożeństwach będą otrzymywać naklejki. Za odmówienie 5 dziesiątek Różańca bez przerwy można uzyskać odpust zupełny.
 • W najbliższym tygodniu Nabożeństwo Różańcowe poprowadzą:
  • w poniedziałek – Róże Różańcowe
  • we wtorek – Parafialne Koło Caritas
  • w środę – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
  • w czwartek – kandydaci do bierzmowania
  • w piątek – dzieci
  • w sobotę – młodzież
  • w niedzielę – odmówimy wspólnie
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Spowiedź św. pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 16.30 dla dorosłych i młodzieży i w piątek od godz. 15.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
 • W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • W przyszłym tygodniu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu.  O godz. 16.00 uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy, będziemy rozważać Tajemnice Radosne. Po procesji Msza św. wieczorna bez Adoracji.
 • Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 • Jak co roku ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy różaniec. Można go wykonać z dowolnego materiału. Prace prosimy składać do piątku 31. października.