Ogłoszenia parafialne 28.08.2022

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 

28 sierpnia 2022

1.W tym tygodniu wchodzimy w nowy rok szkolny i katechetyczny. Szczególną modlitwą otoczymy dzieci i młodzież oraz wychowawczy trud rodziców i nauczycieli na Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku nauki – czwartek o godz. 800.

2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 42 za sprzątanie i złożoną ofiarę 100 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 43, P. Danuta Finda, Podłęże, Rudzica, od P. Szeląg-Nowak do P. Burda–Nowak.

3.Od czwartku, 1 września, wracamy do odprawiania Mszy św. w tygodniu o godz. 7.00 i 17.00. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek i czwartek od 17.45 – 18.45.

4.W pierwsze czwartki miesiąca od godz. 16.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.00. W pierwszą sobotę o godz. 7.00 msza św. wynagradzająca Sercu Matki Bożej i zmianka tajemnic różańca. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

5.W sobotę, 3 września, o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców od klasy IV.

6.Za tydzień na Mszy św. „dożynkowej” o godz. 11.00 będziemy dziękować za tegoroczne zbiory i prosić o błogosławieństwo dla całej naszej Parafii. Oprawę przygotowują mieszkańcy Zakrzowa.

7.W Niepołomicach, 2 września o godz. 18.00 w Domu Św. Karola koło Kościoła jest organizowany kurs księgowości. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

8.Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice przypomina o obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania do Centralnej Ewidencji emisyjności Budynków, mimo upłynięcia terminu. Można to uczynić składając ją przez profil zaufania Urzędu Nadzoru Budowlanego, pocztą lub osobiście na dziennik podawczy w UMiG Niepołomice. Burmistrz przypomina również że: Do dnia 31 sierpnia trwa nabór wniosków do trzeciego etapu programu STOP SMOG.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.