Ogłoszenia parafialne 28.05.2023

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

4.06.2023

1.Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 21 za sprzątanie i złożona ofiarę w wysokości 330 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 22; P. Alicja Łagowska , Podłęże, ul. Środkowa, od ul. Kolejowej do P. Augustyn.

3.W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Świętej na Mszy świętej o godz. 1100 będziemy się modlić za wszystkie dzieci z naszej parafii. Serdecznie zapraszam.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. W pierwszy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. W piątek odwiedziny chorych od godz. 900, a od godz. 1600 okazja do spowiedzi.  Zapraszam uczniów klas VI przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na godz. 1700 w piątek na Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe.  W sobotę o godz. 700 Msza św. wynagradzająca i przebłagalna Sercu Matki Bożej. Zapraszam szczególnie Róże Różańcowe.

 5. Już dziś proszę Parafian o przygotowanie i przystrojenie ołtarzy na Boże Ciało (08.06). Procesja rozpocznie się po Mszy o godz. 900. Trasa procesji tak jak w ubiegłym roku. Pójdziemy od kościoła ul. Wielicką, ul. Piaski i ul. Kortową w kierunku cmentarza. Tematy ołtarz. 

I. Przy kościele – Kościół jest Jeden

II. Przy kwiaciarni Mak – Kościół jest Święty

III. Przy aptece – Kościół jest powszechny

IV. Przy kaplicy cmentarnej – Kościół jest Apostolski

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek –  Święto Matki Kościoła

Środę     – Święto Nawiedzenia NMP – w tym dniu zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Zapraszam serdecznie.   

Czwartek  – 1 czerwca, początek miesiąca, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 1730 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

6. Wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy Sercu Pana Jezusa i  opiece Matki Bożej.