Ogłoszenia parafialne, 28.04.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 28.04.2019 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 47. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 48., Lucyna Śliwa, Zakrzów, Piaski, oraz w czwartek po Mszy świętej wieczornej, Rodziców kandydatów do bierzmowania
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
  w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  w piątek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski, naszego kościoła i naszej parafii
  w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, św. Florian jest patronem strażaków i hutników. Wszystkim druhom i druhnom, a szczególnie członkom OSP z Podłęża, Zakrzowa i Zakrzowca składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki św. Floriana w dalszej pracy dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa. Jednocześnie dziękujemy za wszelką pracę dla kościoła i naszej wspólnoty parafialnej
 • Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia, składka z tego dnia przeznaczona jest na Caritas
 • Jutro rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika
 • We wtorek Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce i naszą parafię, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. Zachęcamy do uczestnictwa w Majówkach w kościele, aby spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym na Mszy św., przyjąć Go w komunii św. i adorować podczas nabożeństwa, którego nie zastąpią spotkania przy kapliczce.
 • W piątek 3. maja będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny oraz jubileusz 55-lecia konsekracji kościoła. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi, wygłosi słowo Boże i udzieli sakramentu bierzmowania ks. bp Kazimierz Górny, senior diecezji rzeszowskiej. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami, kandydatów do I Komunii Świętej i młodzież. Po Mszy świętej dla wszystkich dzieci będą przygotowane słodycze.
 • Próby dla kandydatów do bierzmowania odbywać się będą w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie majowym. Przypominamy o doniesieniu zaświadczeń dla świadków bierzmowania.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 8.00.
 • Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czwartek od godz. 9.00 do godz. 10.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 16.30.
 • W pierwszą sobotę miesiąca na Mszę świętą poranną zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic różańcowych.
 • Zachęcamy do zapisów na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę 18 maja 2019 roku. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.00, powrót wieczorem, koszt 70 zł od osoby. Zapisy u Pani Anny Krystian.