Ogłoszenia parafialne, 28.03.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, 28.03.2021 r.

• Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 28. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 480 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę Panie i Panów z rejonu 29., Grażyna Klima, Podłęże, ul. Wąska, lewa strona
  • Dziś obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Palmy wielkanocne święcimy na każdej Mszy świętej. W związku z nowymi przepisami, w naszym kościele może przebywać 21 osób.
  • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zaraz po nabożeństwie Msza święta. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo będzie transmitowane w Internecie.
  • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły co do ilości i co do jakości. Trzy posiłki w ciągu dnia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy Wigilii Paschalnej.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek. W tym roku tylko o godz. 17.30. Zachęcamy do prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej w domu.
  • Spowiedź w Wielkim Tygodniu odbywać się będzie codziennie rano i wieczorem 30 minut przed Mszami świętymi.
  • Wyjazdy do chorych możliwe są tylko po wcześniejszym umówieniu, prosimy też wtedy o przyjazd po księdza.
  • Program Liturgii Świętego Triduum Paschalnego

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa

• Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
  • Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 19.00 do 21.00 – możliwość indywidualnej modlitwy

• Adoracja Pana Jezusa od godz. 7.00 – możliwość indywidualnej modlitwy
  • Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00
  • Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00 – możliwość indywidualnej modlitwy

Wielka Sobota

• Adoracja Pana Jezusa tak samo jak w piątek – możliwość indywidualnej modlitwy
  • Święcenie pokarmów wokół kościoła o godz. 10.00, 11.00, 12.00, bardzo prosimy o zachowanie odstępów i wszystkich zasad bezpieczeństwa
  • Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00

• Msza św. w intencji Parafian, Ofiarodawców i Gości o godz. 7.00 bez procesji
  • Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00

Poniedziałek Wielkanocny

• Msze św. o godz. 7.00,   9.00,  11.00 i 17.00.
  • W związku z epidemią będziemy transmitować w Internecie Triduum Paschalne oraz w Niedzielę Wielkanocną Mszę świętą o godz. 7.00 i 11.00 oraz w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11.00
  • Zapraszamy na adorację w Wielki Czwartek, Piątek i Wielką Sobotę, będzie wtedy możliwość indywidualnej modlitwy przy zachowaniu ilości 21 osób w kościele.