Ogłoszenia parafialne, 28.02.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 28.02.2016

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 60. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu nr 1., Danuta Pająk, Podłęże, za kościołem od p. Szymańskich do p. Trojanów
  • W tym tygodniu wspominamy: w piątek – Święto Św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej
  • Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy 2 marca, według planu podanego wcześniej. Prowadzi je ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej. Po Mszy świętej o godz. 11.00 Rejon nr 51 wraz z rejonową Panią Marią Młyńską przyjmie relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
  • W dniu dzisiejszym Panie z Koła Caritas i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich rozprowadzają wielkanocne baranki w cenie 6 zł. Nadwyżki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.
  • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo dorosłych, młodzież i dzieci. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  • W środę dzień spowiedzi, która potrwa od godz. 10.00 do godz. 12.00 i od godz. 15.00 do godz. 17.00. W związku z tym, w pierwszy piątek spowiedzi nie będzie. Na godz. 12.00 zapraszamy chorych i starszych na Mszę świętą. Taca zbierana na Mszach świętych w tym dniu przeznaczona jest dla ks. rekolekcjonisty.
  • W pierwszy piątek wyjazd do chorych od godz. 9.00, prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszą sobotę miesiąca na poranną Mszę świętą zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic różańcowych.
  • W ubiegły poniedziałek rozpoczęły się prace przy budowie dachu na kościele. Prosimy o modlitwę, aby modernizacja naszej świątyni przebiegała bez zakłóceń, w dobrej pogodzie.