Ogłoszenia parafialne, 27.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY, 27.12.2020 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 15. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę Panie i Panów z rejonu 16, Władysław Bąk, Podłęże, ul. Wielicka lewa strona, od ul. Kolejowej do p. Bąk
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – święto Świętych Młodzianków, męczenników
  w piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  w sobotę – wspomnienie Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
 • Dziś z racji Święta Św. Rodziny na każdej Mszy świętej błogosławieństwo w czasie będzie jednocześnie błogosławieństwem dla rodzin i dzieci w kościele oraz w domach łącząc się w modlitwie za pośrednictwem transmisji internetowej.
 • We czwartek ostatni dzień starego roku. Na godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za otrzymane łaski w mijającym roku. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo z odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wysławiamy, za który można uzyskać odpust zupełny. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa
 • W piątek Nowy Rok, msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok odśpiewamy hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź, za który można uzyskać odpust zupełny. Przypada Światowy Dzień Pokoju. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Jest to też pierwszy piątek miesiąca, nie obowiązuje post.
 • W pierwszą sobotę miesiąca, na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych, w tym roku bez łamania się opłatkiem.
 • Dziękujemy za wpłaty na ogrzewanie i utrzymanie kościoła, podczas zbiórki internetowej zebrano 5 166 zł. Bóg zapłać
 • Dziękujemy za wykonanie ozdób choinkowych, którymi zostały udekorowane drzewka. Dziękujemy też tym, którzy ustawili choinki: Panom Wróblowi, Kapale, Buczkow i Zającowi. Dziękujemy za wykonanie szopki ks. Janowi i młodzieży.