Ogłoszenia parafialne 27.11.2022

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

27 Listopada 2022 r.

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Hasłem tego roku jest „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Rozpoczynamy go Adwentem, radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Pomocą w tym są tradycyjne Msze roratnie, które będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 700 z wyjątkiem środy – o godz. 1700. Zachęcamy do przychodzenia na roraty z lampionami nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorosłych.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 55 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 390 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania prosimy na środę Panie i Panów z rejonu 56; P. Wiesława Maciejasz, Zakrzowiec, ul. Stawowa, od P. Flaków do P. Piotrowskich

3.Dziś Rada Parafialna zbiera dobrowolne ofiary na ogrzewanie. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek od 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszy piątek pójdziemy do chorych od godz. 900. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Okazja do spowiedzi od godz. 1600. W pierwszą sobotę o godz. 700 Msza św. wynagradzająca Sercu Matki Bożej. Na Msze św. zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańca.

5.Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Polecamy nowy numer miesięcznika „Staś” oraz „Niedzielę” i „ Gościa Niedzielnego”

6.Od przyszłej niedzieli Panie z parafialnego Caritas będą rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki. Chór „Totus Tuus” będzie rozprowadzał kalendarze na Nowy Rok.

7.W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla rodziców uczniów kl. VII i VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY

  • Środa – Święto Św. Andrzeja Apostoła. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia naszemu kościelnemu P. Andrzejowi Zającowi.
  • Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  1. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.