Ogłoszenia parafialne, 27.10.2019 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 30. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 27.10.2019 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 13. i 14. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 340 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 15., Lucyna Jasińska, Podłęże, od p. Bednarczyków do p. Czaplaków
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  w piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych
 • W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, o godz. 14.00 procesja na cmentarzu w czasie której będziemy odmawiać różaniec z wypominkami jednorazowymi, potem Msza święta. O godz. 17.00 Msza św. w kościele.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 8.00 do godz. 14.00 przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu na rzecz utrzymania cmentarza i dalszej jego modernizacji. Prosimy wszystkich nawiedzających cmentarz, przynoszących znicze i kwiaty o złożenie ofiary do puszek, z przeznaczeniem na późniejszy wywóz odpadów tj. wypalonych zniczy, donic kwiatowych i innych pozostałości. W ubiegłym roku koszt wywozu odpadów wyniósł 5 000 zł netto. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • W sobotę Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, o 15.00 na cmentarzu i o godz. 17.00 w kościele.
 • Jak co roku 2. listopada po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.00 odbędzie się różaniec na cmentarzu prowadzony przez dzieci i młodzież z naszej parafii. W czasie nabożeństwa będziemy wspominać naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie.
 • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych w sobotę w Dzień Zaduszny od godz. 8.00. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 • W pierwszą sobotę miesiąca na poranną Mszę św. zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • W każdą sobotę miesiąca zaczynając od soboty 9. listopada na cmentarzu o godz. 8.30 czytamy wypominki cmentarne, a o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. za dusze wypominane w wypominkach cmentarnych.
 • Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji „Wypominek”. Nowe wypominki roczne będą odczytywane od niedzieli 10. listopada.
 • W przedsionku kościoła oraz przy ołtarzu Św. Jana Pawła II znajdują się świeczniki ze świecami wotywnymi. Świece są bezpiecznie, nie dymią, dzięki osłonkom nie nagrzewają się. Za każdą świecę odprowadzamy 2 zł, ewentualne nadwyżki zostaną przeznaczone na dalszą modernizację kościoła. Zachęcamy do zapalania świec w intencji pomordowanych wymienionych na tablicy pamiątkowej oraz w każdej innej intencji, przy ołtarzu Św. Jana Pawła II w intencji rodzin oraz w każdej innej intencji skierowanej do Boga za przyczyną Św. Jana Pawła II.
 • Zgodnie z zaleceniem ks. abp Marka Jędraszewskiego codziennie od 1 listopada przed każdą Mszą świętą wieczorną odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Św. Jana Pawła II oraz odmawiać będziemy jeden dziesiątek Różańca. Adoracja trwać będzie przez rok, z okazji 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II.