Ogłoszenia parafialne 27.08.2023

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

27 sierpnia 2023 r.

1.Dobiega końca czas urlopów i wypoczynku. Dziękujmy Panu za ten czas, który pozwolił nabrać sił do podejmowania wyzwań jakie niesie przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny.

2.Witamy w naszej Wspólnocie Diakona Jakuba Gierczaka, który w nowym roku szkolnym będzie odbywał praktykę diakońską. Otoczmy Go naszymi modlitwami i życzliwością.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 35 za sprzątanie oraz złożoną ofiarę w wysokości 250 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 36; P. Weronika Makuch, Podłęże, Trawniki, od P. Biernatów do P. Piskorz-Cioś.

4.   W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna we wtorek.

Od 1 września kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od 1745 do 1845. Msze św. w tygodniu sprawować będziemy o godz. 700 i 1700. W niedzielę o 7, 9, 11 i 17.

5.W niedzielę, 3 września, na Mszy św. o godz. 1100 będziemy dziękować Bogu za tego roczne plony i prosić o błogosławieństwo Boże dla całej wspólnoty. Oprawę przygotowują mieszkańcy Podłęża.

6.Msza św. na rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie 4 września o godz. 830. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na wspólną Eucharystię.

7.W tym tygodniu przypadają:

• pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 1600. Do chorych pójdziemy od godz. 830. Proszę zgłaszać chorych w kancelarii lub zakrystii.
  • pierwsza sobota – o godz. 700 Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Matki Bożej połączona ze zmianką tajemnic różańca. Zapraszamy róże różańcowe.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna
  • wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • Piątek – 1 września obchodzimy 84 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać również w modlitwie o poległych w obronie naszej ojczyzny.

8. Życzenia obfitości Bożej łaski dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.