Ogłoszenia parafialne, 27.05.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 8. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 27.05.2018r. 

 • Bóg zapłać Rodzicom i młodzieży bierzmowanej za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 57., Bogumiła Juszczyk, Zakrzowiec, od p. Kluzków do p. Kasprzyków
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Bożego Ciała
  w piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
 • Dziś o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta z sakramentem bierzmowania, którego udzieli ks. inf. Jan Maciej Dyduch.
 • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, ok. godz. 11.30 (po procesji) i 17.00. Procesja po Mszy świętej o godz. 9.00 – pójdziemy od kościoła ul. Wielicką, następnie ul. Kolejową i ul. Wąską pod kapliczkę i ul. Wielicką do kościoła. Prosimy przygotować ołtarze: u p. Rybackich z hasłem: „Chleb dający życie”, przy pani Sołtys z hasłem: „Chleb rodzący wolność”, przy kapliczce św. Józefa z hasłem:  „Chleb niosący świętość” (w budowie pomagają mieszkańcy Zakrzowa), przy kościele z hasłem: „Chleb umacniający jedność”, (budują mieszkańcy Zakrzowca, pomaga schola). Prosimy również o udekorowanie swoich domów oraz trasy procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do udziału w procesji, zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, OSP, Chór Totus Tuus, Scholę, Lektorów, Ministrantów, Szafarzy, Panie i dziewczęta w strojach krakowskich oraz Panów do niesienia feretronów, Panie ze świecami, Panów do baldachimu. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Po procesji Msza św. w kościele ok. godz. 11.30 w intencji ks. Jana z okazji 10. rocznicy święceń kapłańskich, dzieci zapraszamy na słodycze przed główne drzwi kościoła.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00
 • W pierwszą sobotę miesiąca na poranną Mszę świętą zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic różańcowych.
 • Przez cały tydzień oktawa Procesji Bożego Ciała – zapraszamy na Msze św. wieczorną o godz. 17.00 wotywną o Najświętszej Eucharystii z procesją wokół kościoła. Liczymy na liczny udział tak dorosłych jak i dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci pierwszokomunijnych i obchodzących rocznicę I Komunii Świętej
 • Składamy serdeczne gratulacje naszemu lektorowi Marcinowi Lebiestowi za zajęcie I miejsca w konkursie papieskim „Jan Paweł II Pielgrzym pokoju” dla rejonu krakowskiego oraz za zajęcie I miejsca w Olimpiadzie Teologii Katolickiej w etapie diecezjalnym „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”. Marcin wygrał wyjazd na pielgrzymkę do Rzymu oraz otrzymał pióro wieczne i czytnik e-booków od Pani prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy za najlepszy esej w Polsce
 • Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w codziennych Nabożeństwach Majowych po Mszy św. wieczornej