Ogłoszenia parafialne 27.04.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 23. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 24. – Pan Władysław Ptasznik, Podłęże, ul. Kapliczna, od ul. Wielickiej do pana Jana Ciastonia i pana Władysława Ptasznika
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy
  w poniedziałek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  we wtorek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  w piątek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, 50. rocznica konsekracji naszego kościoła
  w sobotę – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i naszego kościoła
 • Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego ustanowioną przez Jana Pawła II, który dziś zostanie ogłoszony świętym. Ze względu na uroczystości kanonizacyjne w Rzymie i transmisję telewizyjną dzisiejsza Msza św. z godz. 11.00 została przełożona na godz. 15.00 jako Msza św. dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczyna się 70. Tydzień Miłosierdzia. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na potrzeby Caritas.
 • Również dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni, niech będzie to nasza cegiełka dziękczynna za konsekrację naszego kościoła przez nowego Świętego. O godz. 20.00 na plebanii odbędzie się spotkanie Rady ds. Modernizacji z wykonawcą oraz inspektorem nadzorującym przebudowę kościoła.
 • W poniedziałek 28 kwietnia po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich rejonowych, zebranie będzie dotyczyło peregrynacji relikwii Św. Jana Pawła II po naszej parafii, bardzo prosimy wszystkich o przybycie.
 • 30 maja na godz. 8.30 zapraszamy wszystkich parafian na krótkie przedstawienie o Janie Pawle II organizowane przez dzieci  ze Szkoły Podstawowej.
 • W środę po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z procesją.
 • W piątek 2 maja mija 50 lat od konsekracji naszego kościoła przez ks. apb Karola Wojtyłę. O godz. 17.00 Mszę świętą dziękczynną odprawi nasz były proboszcz ks. kan. Tadeusz Szarek, dziękując Bogu za 50 lat swojego kapłaństwa i złoty jubileusz naszej świątyni. Jest to również pierwszy piątek miesiąca, spowiedź święta od godz. 16.00, wyjazd do zgłoszonych chorych o godz. 9.00. Na spowiedź zapraszamy szczególnie młodzież z I i II klasy gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, a w sobotę na Mszę św. odpustową.
 • W sobotę 3 maja przeżywamy odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. bp Grzegorz Ryś. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach. Podczas Sumy odpustowej ks. biskup pobłogosławi obraz Św. Jana Pawła II, który tego dnia wyruszy wraz z relikwiami naszego Patrona w peregrynację po naszej Parafii. W wigilię pierwszej soboty miesiąca, na wieczorną Mszę świętą zapraszamy Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic różańcowych.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z tego dnia przeznaczona jest na prace w naszej parafii.