Ogłoszenia Parafialne 26.12.2021

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

26 grudnia 2021 roku

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny naszej parafii. 

 2. Dziękuje Paniom i Panom z rejonu 7 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 270 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 8; Ryszard Bigaj; Podłęże od P. Kapustów do P. Bigajów 

 3. Dziękuje Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wystroju naszej świątyni do Uroczystości Bożego Narodzenia.

 4. W dniach 27 i 28 grudnia po naszej parafii będzie kolędować Schola i Liturgiczna Służba Ołtarza. Zachęcamy do włączania się w śpiew kolęd, jednocześnie zaznaczając, że grupa nie będzie wchodzić do domów. Składane ofiary zostaną przeznaczone na rozwój grupy.

 5. W piątek, 31 grudnia,  ostatni dzień roku kalendarzowego.

O godz. 17.00 Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” by podziękować za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa.  Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

 6. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił na ostatni dzień roku w Archidiecezji Krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia

 7. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Będziemy prosić o błogosławieństwo na Nowy Rok 2022 i modlić się o pokój na świecie. Mszę święte jak w niedzielę.  

W kalendarzu liturgicznym: 

Poniedziałek – święto św. Jana Apostoła i ewangelisty. Obrzęd poświęcenia wina po każdej Mszy Świętej. 

Wtorek         –      święto św. Młodzianków męczenników.

8. W związku z obecną sytuacją pandemii pragnę poinformować drogich parafian, że tradycyjnej wizyty duszpasterskiej nie będzie. W zamian od 3 stycznia będę zapraszał na Mszę św. wieczorną poszczególne rejony kolędowe rozpoczynając od Podłęża.  

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski.