Ogłoszenia parafialne, 26.11.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 34. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 26.11.2017 

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 33. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 34., Anna Krystian, Podłęże, za mostem, od p. Christów do p. Wcisłów
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w czwartek – Święto Św. Andrzeja, apostoła, Panu Andrzejowi Szelągowi, składamy serdeczne życzenia opieki Patrona, błogosławieństwa Bożego i radości w posługiwania w naszym kościele
 • Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.
 • Dziś nasza parafia będzie prowadzić adorację w Łagiewnikach, tzw. czuwanie modlitewne od godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy młodzież, Caritas, chór „Totus Tuus”, Róże Różańcowe, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Radę Parafialną oraz wszystkich parafian.
 • W ubiegłym tygodniu w związku z Dniem Ubogich zebrano 1 722 zł. Połowa tych środków zostanie przeznaczona do dyspozycji parafialnego Caritas, druga część zostanie przekazana Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 • Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 9.00.
 • Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Z tych względów Adwent jest okresem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
 • Adwent będziemy przeżywać gromadząc się na Mszy św. roratniej poświęconej czci Najśw. Maryi Panny. Roraty będą odprawiane w tygodniu rano o godz. 7.00, z wyjątkiem środy – o godz. 17.00. Już dziś prosimy dzieci by przygotowały lampiony – w sposób uroczysty przy wygaszonych światłach będziemy wchodzić procesyjnie do kościoła na rozpoczęcie Mszy św. Serdecznie zapraszamy na Roraty wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci.
 • W niedzielę 3 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie zapraszamy Rodziców z Dziećmi. Pomocników św. Mikołaja zapraszamy w sobotę 2 grudnia po Mszy św. wieczornej do ks. Jana.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które zostaną rozniesione do naszych domów. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce pod kościołem, odbędzie się spotkanie dla wszystkich osób pełniących funkcję Rejonowych według podziału na rejony sprzątania kościoła.