Ogłoszenia parafialne, 26.04.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 3. NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 26.04.2020 r.

• Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 41. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 100 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 42., Renata Augustynek, Podłęże, Balachówka, od p. Augustynek do p. Kuśnierzów
  • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
    w środę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
    w sobotę – uroczystość NMP Królowej Polski, naszej patronki
  • W czwartek na Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce i naszą parafię, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. Zachęcamy do uczestnictwa w Majówkach w kościele, aby spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym na Mszy św., przyjąć Go w komunii św. i adorować podczas nabożeństwa, zachowując obowiązujące przepisy bezpieczeństwa.
  • W niedzielę 3. maja będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi, wygłosi słowo Boże ks. Antoni Wróblewski, proboszcz z Bodzanowa. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do kościoła, we wnętrzu może przebywać 29 osób, zachęcamy również do uczestnictwa przed kościołem.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca
  • W pierwszą sobotę miesiąca na Mszę świętą poranną zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic różańcowych. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej liczby wiernych we wnętrzu kościoła.
  • Zgodnie z obowiązującymi zasadami, w naszym kościele może przebywać 29 osób, w związku z piękną pogodą zachęcamy też do uczestnictwa również przed kościołem, zachowując bezpieczne odległości.
  • Dziękujemy tym, którzy zostają w domach i łączą się z nami w modlitwie poprzez środki masowego przekazu.
  • W świetle obowiązujących przepisów, wierni powinni być wyposażeni w maseczki ochronne.
  • Informujemy, że I Komunia Święta odbędzie się 20 września, bierzmowanie zostało odwołane, czkamy na dyspozycje ks. biskupa
  • Składamy podziękowania wszystkim, który wpłacają datki na nasze konto bankowe, dzięki tym ofiarom możemy chociaż częściowo terminowo opłacać rachunki za utrzymanie kościoła. Na potrzeby remontu kościoła wpłynęło 350 zł, na utrzymanie kościoła 700 zł.
  • Dziękujemy panu ślusarzowi za wykonanie poręczy na schodach technicznych do pomieszczeń gospodarczych nad zakrystią i kaplicą.