Ogłoszenia parafialne, 26.04.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 26.04.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 16. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 17. – Alicja Chojnacka, Podłęże, ul. Jasna
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w środę – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  w sobotę – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
 • Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich.
 • W poniedziałek pierwsza rocznica kanonizacji naszego Patrona Św. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 17.00.
 • W środę rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika. 7 maja nasza parafia wraz z parafiami dekanatu niepołomickiego nawiedzi grób Św. Stanisława BM, weźmie udział we Mszy świętej i nabożeństwie. Będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania katedry, grobów królewskich, dzwonu Zygmunta i muzeum archikatedralnego. Chętnych parafian prosimy o zgłoszenia do Pani Anny Krystian.
 • W czwartek po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z procesją. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. Zachęcamy do uczestnictwa w Majówkach w kościele, aby spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym na Mszy św., przyjąć Go w komunii św. i adorować podczas nabożeństwa, którego nie zastąpią spotkania przy kapliczce.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Spowiedź przed pierwszym piątkiem i przed odpustem w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz udzielił w archidiecezji krakowskiej dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Na poranną Mszę św. zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • W niedzielę 3 maja pierwsza niedziela miesiąca, przeżywamy odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. bp Grzegorz Ryś. Podczas Sumy odpustowej ks. biskup poświęci odnowione prezbiterium wraz z ołtarzami oraz umieści relikwie Św. Stanisława BM i Św. Tomasza Becketa pod mensą ołtarzową. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  W dniach 1-3 maja 2015 r. od godz. 10.00 do 18.00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbędzie się wystawa ogrodnicza połączona z kiermaszem. Ponadto w zamkowych komnatach w dniach 1-2 maja 2015 r. odbędzie się wystawa minerałów, kamieni naturalnych oraz biżuterii.