Ogłoszenia parafialne 26.03.2023

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 MARCA 2023 ROKU

 

1.Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zgodnie z tradycją zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 13 za sprzątanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 14; Podłęże, od P. Twardoszów do P. Wołowiczów.

3.Dziś od godz. 1000 do 1300 w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu odbędzie się kiermasz świąteczny. Będzie możliwość zakupienia ozdób świątecznych, ciast i produktów ekologicznych wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Podłężu.

4.Schola i Służba Liturgiczna naszej Parafii zapraszają wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową ulicami Podłęża, która odbędzie się w piątek 31 marca o godz. 1800. Wyruszymy spod kościoła, kierując się na cmentarz parafialny. Na zakończenie będzie udzielana komunia święta. Strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy.

5.W niedzielę za tydzień wejdziemy w obchody Wielkiego Tygodnia. Przed Mszą o godz. 1100 zgromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym, by z palmami w uroczystej procesji wejść do świątyni. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.  Po Mszy wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 2100, którą zakończymy wspólnym Apelem Jasnogórskim. Będzie to nasze czuwanie ze św. Janem Pawłem II. 

6.W imieniu ks. Arcybiskupa przekazuje zaproszenie do czuwania pod Oknem Papieskim w dniu 2 kwietnia w rocznice śmierci św. Jana Pawła II. Czuwanie rozpocznie się o godz. 2000.

7.Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek, 4 kwietnia o godz. 1700. Próby przed bierzmowaniem będą w poniedziałek (27.03) i środę (29.03) o godz. 15.30 oraz w sobotę ( 1.04) o godz. 1000.

8.W piątek 31 marca odwiedziny chorych od godz. 830. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii.  

 9.W pierwszą sobotę o godz. 700 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu MB. Zapraszamy na Eucharystię szczególnie Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmianka Tajemnic.

 10.Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabory na dotacje: Rozbudowa oferty kulturalnej oraz na podnoszenie jakości infrastruktury kulturalnej. Więcej informacji na stronie powiatu wielickiego.

11. W niedzielę Palmową dzieci i młodzież z naszej szkoły będą sprzedawać palmy.

12.Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.