Ogłoszenia parafialne 26.02.2023

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 luty 2023 r.

 

1.Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 9 za sprzątanie i złożoną ofiarę 150 zł na utrzymanie kościoła. Na środę zapraszamy Panie i Panów z rejonu 10; P. Kleszczyńscy, Podłęże, od P. Dyl do P. Augustynków

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota.  W czwartek od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W piątek od godz. 900 pójdziemy do chorych. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Od godz. 1600 okazja do spowiedzi. Zapraszam uczniów kl. VI, VII i VIII na Mszę św. i wspólną drogę krzyżową. W sobotę godz. 700 Msza święta wynagradzająca Sercu NMP. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe. Po Mszy zmianka tajemnic różańca.

4.Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach – w niedziele o godz. 1600. Kazania będzie głosił ks. Krzysztof Mirek – wikariusz z parafii w Bodzanowie.  Droga Krzyżowej – w piątki o godz. 1615 i po Mszy świętej wieczornej.

5.W środę z racji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych na Mszy świętej wieczornej i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy polecać tych którzy walczyli o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Po Mszy świętej zapraszam przedstawicieli Rady Parafialnej na spotkanie na plebanię.

6.Zachęcamy do nabywanie i lektury czasopism katolickich. Polecamy „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci miesięcznik „STAŚ”

7.W niedzielę 5 marca po Mszy świętej o godz. 1100 spotkanie dla rodziców uczniów kl. VII i VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

KALENDARZ LITURGICZNY

Sobota – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. 

8.Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.