Ogłoszenia parafialne 26.01.2014

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
w poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 9. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 10. – Pan Józef Kleszczyński; Podłęże, od p. Dyl do p. Augustynków
 • Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane w ubiegłym tygodniu na ogrzewanie kościoła. Zebrano 7 810 zł i wpłacono na konto parafialne.
 • Dziś zapraszamy do naszego kościoła na coroczny Koncert Kolęd o godz. 15.30. W tym roku wystąpi Chór „Wrzos” z Niepołomic, schola z Bodzanowa, przedszkolaki z Podłęża oraz schola i Chór parafialny.
 • Prosimy o odebranie szopek konkursowych, dziękujemy za udział w konkursie, jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy za rok.
 • 30. stycznia, w czwartek odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Na godz. 16.30 do salki pod kościołem zapraszamy uczniów z klasy I gimnazjum, potem Msza święta wieczorna. Po wieczornej Eucharystii spotkanie dla uczniów klas II i III. Młodzież z klas III prosimy o przybycie z Rodzicami, ponieważ spotkanie będzie miało charakter organizacyjny przed zbliżającym się Bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.
 • Prosimy mężczyzn z chóru parafialnego o wyniesienie choinek w piątek 30. stycznia po Mszy św. wieczornej.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Na poranną Mszę św. zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca oraz Święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy obrzęd poświęcenia gromnic. Po Mszach świętych krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka w tym dniu przeznaczona jest na prace  w naszym kościele.
 • Jak zapisano w kronice niepołomickiej parafii, w końcu stycznia 1944 r. na trasie kolejowej w puszczy niepołomickiej pomiędzy Staniątkami a Szarowem, Armia Krajowa dokonała nieudanego zamachu na generalnego gubernatora Hansa Franka, jadącego z Krakowa do Lwowa. W odwecie za tęakcję już 2 lutego 1944 r., obok wiaduktu kolejowego w Staniątkach, hitlerowcy rozstrzelali 50 niewinnych osób przywiezionych z krakowskich więzień. Nieopodal Dębicy taki los spotkał kolejnych 50 osób. Po wojnie, w miejscu tej tragedii – jak głosi napis na tablicy – ludność Staniątek, Podłęża i Niepołomic ufundowała pomnik poświęcony tym ofiarom. W 2012 roku Rada Miejska w Niepołomicach postanowiła uczcić ich pamięć, nazywając nowo powstałe obok rondo im Ofiar 2 Lutego 1944 r.
  W związku z przypadającą 70. rocznicą tego tragicznego wydarzenia, zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach, w niedzielę 2 lutego 2014 r.
 • godz. 11.00 – Msza św. w intencji pomordowanych, w kościele pw. NMP Królowej Polski w Podłężu
 • godz. 12.15 – przemarsz uczestników uroczystości pod pomnik obok wiaduktu kolejowego
 • godz. 12.30 – Spotkanie pod pomnikiem Ofiar 2 Lutego 1944 r. w Staniątkach
 • Proszono nasz o ogłoszenie:
  Pomoc Kościołom w Potrzebie jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom Kościoła Misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale prowadzimy w porozumieniu z księżmi biskupami w diecezjach całego kraju akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dziś zapraszamy Waszą wspólnotę parafialną do aktywnego udziału w tej zbiórce, która będzie miała miejsce dnia 4 lutego do godz. 16.00. Zużyty sprzęt składamy na parkingu kościelnym w wyznaczonym miejscu. Zwracamy się do Was z prośbą, aby informacje o tej akcji przekazać sąsiadom i znajomym. Oddając w ustalonym miejscu i czasie zużyty sprzęt elektryczny, czy elektroniczny pozbywacie się kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dokładacie swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie. Prosimy o pomoc w zebraniu od ludzi złomu – młodzież, strażaków OSP i grupy parafialne. Ta zbiórka to też wyjątkowa okazja, aby szkoły, urzędy, gminy, firmy, przedsiębiorstwa i instytucje mogły się pozbyć zużytego sprzętu otrzymując Kartę Przekazania Odpadu. Za pomoc i zebrany zużyty sprzęt z góry wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.