Ogłoszenia parafialne 25.12.2022

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

25 grudnia 2022 roku

1.Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.

 

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 59 i 60 za sprzątanie i złożoną ofiarę 200 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 1, P. Danuta Pająk, Podłęże za kościołem od P. Szymańskich do P. Trojanów.

 

3.W poniedziałek, 26 grudnia, drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Tradycyjnie składką wspieramy działalność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

 

4.W dniach od 27.12 do 29.12 jak co roku Schola i Liturgiczna Służba Ołtarza wyruszą ulicami naszej parafii, aby poprzez kolędowanie wyrazić radość z Narodzenia Pana. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność grupy w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.  

 

5.W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.00 Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” by podziękować za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa.

6.Dziękujemy Wszystkim za włączenie się w przygotowanie i dekorację w kościele. Służbie Liturgicznej i Scholii za przygotowanie szopki oraz dekoracje choinek.

 

Kalendarz Liturgiczny

 

Wtorek – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. błogosławieństwo wina.

Środa – Święto Młodzianków.

Piątek – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Sobota – Św. Sylwestra, papieża i męczennika.    

 

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski.

 

PLAN KOLĘDY

 Wtorek 27 grudnia

Od godz. 900 – Podłęże – ul. Trawniki od P. Szeląg do P. Latosińskich

 

Środa 28 grudnia

Od godz. 900 – Podłęże – ul. Trawniki druga połowa do P. Kaflów

 

Czwartek 29 grudnia

Od godz. 900 – Podłęże – ul. Piaski, lewa strona od P. Czaplak do ul. Familijna do P. Wykurz

 

Piątek 30 grudnia

Od godz. 9.00 – Podłęże – ul. Piaski, prawa strona od P. Grochot i P. Nowak do P. Kapustów