Ogłoszenia parafialne, 25.10.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 30. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 25.10.2020 r.

 

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 5. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę Panie i Panów z rejonu 6., Janina Motor, Podłęże, ul. Staropocztowa i dobrowolnie Podcegielnia
  • W liturgii tego tygodnia wspominamy: w środę – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy
  • W kolejną Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, o godz. 14.00 nabożeństwo w kaplicy na cmentarzu w czasie którego będziemy odmawiać różaniec z wypominkami jednorazowymi. Prosimy o pozostanie w tym czasie przy grobach swoich bliskich. W czasie modlitwy kapłan przejdzie przez cmentarz i poświęci groby. Po nabożeństwie Msza święta w kaplicy. O godz. 17.00 Msza św. w kościele.
  • Msza święta o godz. 11.00 będzie transmitowana online.
  • W Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 8.00 do godz. 14.00 przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu na rzecz utrzymania cmentarza i dalszej jego modernizacji. Prosimy wszystkich nawiedzających cmentarz, przynoszących znicze i kwiaty o złożenie ofiary do puszek, z przeznaczeniem na późniejszy wywóz odpadów tj. wypalonych zniczy, donic kwiatowych i innych pozostałości. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • W poniedziałek Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, o 15.00 w kaplicy na cmentarzu i o godz. 17.00 w kościele.
  • Jak co roku 2. listopada po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.00 odbędzie się różaniec w kaplicy na cmentarzu, w tym roku bez procesji. W czasie nabożeństwa będziemy wspominać naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie również łącząc się modlitewnie w domach.
  • Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu bezpiecznego dystansu. Prosimy, w miarę możliwości rozłożyć odwiedziny na cmentarzu na kilka dni, aby uniknąć tłumów.
  • W dalszym ciągu w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki. Prosimy włożyć do koperty imiona i nazwiska wypominanych zmarłych oraz godzinę Mszy świętej a także ofiarę. Kopertę można pozostawić w zakrystii lub kancelarii, można również wrzucić na tacę. Można również przesyłać wypominki drogą mailową, a ofiarę wpłacić na konto bankowe parafii.