Ogłoszenia parafialne 25.09.2022

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022 r.

 

1.Dziękujemy Wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie wizytacji ks. bp. Damiana Muskusa w naszej wspólnocie: ks. Prałatowi Tomaszowi, Radzie Parafialnej, Caritasowi, Różom Różańcowym, Stowarzyszeniu Rodzin katolickich, Służbie Liturgicznej, Scholi, Chórowi „Totus Tuus” z Panem Organistom, Panom Kościelnym i wszystkim tym którzy wzięli udział w spotkaniach z ks. Biskupem.  

2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 46 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 560 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 47; P. Genowefa Więcław, Zakrzów, ul. Sportowa, od P. Ptaszników do P. Marków    

3.Dziękujemy P. Kazimierzowi Sosińskiemu za oczyszczenie i odnowienie Krzyża Misyjnego.

4.Już dziś, informuje, że Odpust Parafialny ku czci św. Jana Pawła II,  będzie 16 października, a Mszę św. o godz. 11.30 odprawi ks. Prałat Józef Łuszczek, emerytowany proboszcz parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian.    

5.W pierwszą sobotę – o godz. 700 – Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu NMP oraz zmianka tajemnic różańca. O 17.30 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy.   

6. 2 października w pierwszą niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klas III, a o godz. 16.00 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Zapraszamy.

KALANDARZ LITURGICZNY:

  • wtorek – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo ;
  • środa – wspomnienie Św. Wacława męczennika;
  • czwartek – święto ŚŚ Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  • sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji;

7.Życzenia obfitości Bożej łaski oraz opieki Matki Bożej Królowej Polski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.