Ogłoszenia parafialne 24.12.2023

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

24 grudnia 2023 roku

1.To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Zapraszam do naszej świątyni na Pasterkę którą odprawimy o godz. 2400.

2.W Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz w święto Świętego Szczepana- Mszę święte będziemy odprawiać jak w niedzielę o godz. 700,900,1100,1700

3.W drugi dzień świąt składka będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

4.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 57 za sprzątanie i złożona ofiarę 860 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 58; P. Cecylia Łach, Zakrzowiec od P. Myszków do P. Kleszczyńskich.

5.Dziękujemy wszystkim którzy pomogli zadbać o wystrój kościoła na święta. Dziękujemy za choinki p. Bolesławowi Golonce, pewnej rodzinie za pomoc w powstaniu groty narodzenia, Przedszkolakom oraz Panom kościelnym: Tomaszowi i Andrzejowi za dekorowanie choinek, a Państwu Krzysztofek za przygotowaniu ozdób choinkowych.

6.W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny. A pod chórem są kalendarze które rozprowadzają nasi chórzyści.

7.W dniach 27 i 28 grudnia po naszej parafii będzie kolędować Schola i Liturgiczna Służba Ołtarza. Zachęcamy do włączania się w śpiew kolęd, jednocześnie zaznaczając, że grupa nie będzie wchodzić do domów. Składane ofiary zostaną przeznaczone na rozwój grupy.

8.W niedzielę 31 grudnia po Mszy świętej o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” by podziękować za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa.

9.Wszystkim Parafianom z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy życzenia błogosławieństwa Bożej Dzieciny pokoju i nadziei na każdy dzień.

Plan Kolędy

28.12 od godz. 900 ZAKRZOWIEC – ul. Stawowa od p. Mieszkowicz do p. Juszczyków, potem od p. Kluzków obie strony wraz z nowym osiedlem, do p. Kleszczyńskich

29.12  od godz. 900– ZAKRZOWIEC – od P. Andrzeja Czaplaka obie strony do P. Targoszów

30.12 od godz. 900– (ks. Proboszcz)-ZAKRZOWIEC–blok: 80, 90