Ogłoszenia parafialne, 24.12.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 4. NIEDZIELĘ ADWENTU, 24.12.2017 r. 

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 37. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 38., Andrzej Szeląg, Podłęże, Sopoty, od p. Szewczyków do p. Pilchów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
  we wtorek – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
  w środę – święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty
  w czwartek – święto Świętych Młodzianków, męczenników
  w piątek – wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika, którego relikwie znajdują się w naszym kościele
 • Bóg zapłać za wszystkie dary składane do kosza i za ofiary pieniężne. Zrobiono z nich paczki, które zostały rozwiezione do rodzin potrzebujących z naszej wspólnoty. Dziękujemy Paniom i Panom z Zespołu Charytatywnego za przygotowanie i rozdawanie paczek.
 • Dziś Wigilia Bożego Narodzenia, informujemy, że w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale zachęcamy do zwyczajowego zachowania postu. Msze święte odprawiane są w porządku niedzielnym, Mszy świętej wieczornej nie będzie, zapraszamy na Pasterkę o północy. Zanim zasiądziemy do stołu wigilijnego, odmówmy wspólną modlitwę i odczytajmy fragment Pisma Świętego – o Narodzeniu
 • Informujemy, że składka zebrana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS wysyłana do Kurii Metropolitalnej. Następnie, z 25. grudnia przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze” do Rzymu. Natomiast z 26. grudnia na działalność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
 • W wigilijną noc zapraszamy na czuwanie przed Pasterską, które odbędzie się 30 minut przed Liturgią. Czuwanie, jak co roku przygotowała schola i Liturgiczna Służba Ołtarza
 • W pierwszy dzień świąt – 25 grudnia po Mszy świętej o godz. 11.00 wręczymy nagrody dzieciom chodzącym na Roraty oraz nagrody w konkursie szopek
 • W środę 27. grudnia na Mszy św. porannej poświęcenie wina.
 • W kolejną niedzielę ostatni dzień starego roku. Z racji Święta Św. Rodziny na Mszę św. o godz. 11.00 szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za otrzymane łaski w mijającym roku. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo z odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wysławiamy, za który można uzyskać odpust zupełny.
 • Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczynamy 27. grudnia. Jako pierwszych odwiedzimy Parafian z Podłęża. Szczegółowy program kolędy został zamieszczony na internetowej stronie parafialnej.  Prosimy by na godz. 8.30 z każdego rejonu przyjechał przedstawiciel po Księdza, p. Kościelnego i ministrantów. Przypominamy, że kolęda dla Pana Kościelnego jest wynagrodzeniem za Jego całoroczną pracę. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Stefana.