Ogłoszenia parafialne, 24.11.2019 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 24.11.2019 r.

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 18. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 19., Bożena Żurek, Podłęże, oba budynki stacyjne
  • W liturgii tego tygodnia wspominamy: W sobotę – święto św. Andrzeja, apostoła
  • Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. O godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.
  • Dziś na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które zostaną rozniesione do naszych domów. Również dziś o godz. 16.00 w salce pod kościołem, odbędzie się spotkanie dla wszystkich osób pełniących funkcję Rejonowych według podziału na rejony sprzątania kościoła.
  • Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Z tych względów Adwent jest okresem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
  • Adwent będziemy przeżywać gromadząc się na Mszy św. roratniej poświęconej czci Najśw. Maryi Panny. Roraty będą odprawiane w tygodniu rano o godz. 7.00, z wyjątkiem środy – o godz. 17.00. Już dziś prosimy dzieci by przygotowały lampiony – w sposób uroczysty przy wygaszonych światłach będziemy wchodzić procesyjnie do kościoła na rozpoczęcie Mszy św. Serdecznie zapraszamy na Roraty wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci.
  • W przyszłą niedzielę 1 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie zapraszamy Rodziców z Dziećmi. Pomocników św. Mikołaja zapraszamy w sobotę 30 listopada po Mszy św. wieczornej do ks. Jana.
  • Zapraszamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną na wystawienie Najświętszego Sakramentu i późniejszą Mszę świętą.