Ogłoszenia parafialne, 24.09.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 25. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 24.09.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 24. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 25., Józef Klimek, Podłęże, ul. Kapliczna, od p. Szewczyków do p. Nowaków
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
  w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  w piątek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
 • Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne przed Bierzmowaniem. Zapraszamy rodziców i młodzież.
 • Od 1. do 31. października będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe codziennie, włącznie z niedzielą, po Mszy świętej wieczornej. Dzieci otrzymają specjalne plansze różańcowe do wyklejania. Po nabożeństwach będą otrzymywać naklejki. Za odmówienie 5 dziesiątek Różańca bez przerwy można uzyskać odpust zupełny.
 • W przyszłym tygodniu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu.  O godz. 16.00 uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy, będziemy rozważać Tajemnice Światła. Po procesji Msza św. wieczorna bez Adoracji.
 • W kolejną niedzielę przed każdą Eucharystią dzieci i młodzież ze scholi będą sprzedawać różańce, które następnie zostaną poświęcone podczas Mszy świętej. Datki ze sprzedaży zostaną przekazane na działalność grupy w naszej parafii.