Ogłoszenia parafialne, 24.05.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 24.05.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 20. i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 80 zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 21. – Leszek Wojciechowski, Podłęże, ul. Kolejowa, lewa strona
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły.
 • Młodzież z naszej parafii zaprasza dziś po wieczornej Mszy świętej na Akatyst ku czci Ducha Świętego. Jest to modlitwa, w której w szczególny sposób uwielbia się Ducha Świętego i Jego dary, które za Bożą przyczyną zostały nam zesłane.
 • We wtorek, środę i czwartek zapraszamy na triduum przed sakramentem bierzmowania. Kandydaci uczestniczą we Mszy świętej wieczornej, nabożeństwie majowym i próbie liturgicznej.
 • W czwartek 28 maja od godz. 16.00 odbędzie się spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem oraz dla ich Rodziców i świadków.
 • W piątek o godz. 17.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli  J.E. ks. bp Jan Zając.
 • W przyszłą niedzielę 31 maja po każdej Mszy świętej odbędzie się krótka spotkanie z autorką książki „Zwiastunowi z gór”, Joanną Jurkiewicz. Książka przypomina pierwszą polską oazę w Rzymie i spotkania z Janem Pawłem II. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę z podpisem autorki.
 • Już dziś informujemy, że 4 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach, na tej samej trasie.