Ogłoszenia parafialne, 24.04.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 24.04.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 8. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 9., P. Kruszyna-Krępa, Podłęże, od p. Lebiestów do p. Wilkoszów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Święto Św. Marka, ewangelisty
  w piątek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
 • Dziś w Staniątkach Msza święta odpustowa o godz. 11.30.
 • W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika.
 • W sobotę po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce i Światowe Dni Młodzieży, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. Zachęcamy do uczestnictwa w Majówkach w kościele, aby spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym na Mszy św., przyjąć Go w komunii św. i adorować podczas nabożeństwa, którego nie zastąpią spotkania przy kapliczce.
 • We wtorek 3 maja będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. bp Damian Muskus. Podczas Sumy odpustowej młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  W dniach 1-3 maja 2016 r. od godz. 10.00 do 18.00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbędzie się wystawa ogrodnicza połączona z kiermaszem.