Ogłoszenia parafialne, 23.12.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 4. ADWENTU, 23.12.2018 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 28. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek po Mszy świętej porannej i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 29., Grażyna Klima, Podłęże, ul. Wąska, lewa strona
 • W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
  w środę – święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
  w czwartek – święto św. Jana, apostoła i ewangelistyw piątek – święto świętych Młodzianków, męczenników
  w sobotę – wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika, którego relikwie znajdują się w naszym kościele
 • Bóg zapłać za wszystkie dary składane do kosza i za ofiary pieniężne. Zrobiono z nich paczki, które zostały rozwiezione do rodzin potrzebujących z naszej wspólnoty. Dziękujemy Paniom i Panom z Zespołu Charytatywnego za przygotowanie i rozdawanie paczek.
 • Jutro Wigilia Bożego Narodzenia, informujemy, że w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale zachęcamy do zwyczajowego zachowania postu. Mszy świętej wieczornej nie będzie, zapraszamy na Pasterkę o północy. Zanim zasiądziemy do stołu wigilijnego, odmówmy wspólną modlitwę i odczytajmy fragment Pisma Świętego – o Narodzeniu. Po Mszy świętej roratniej o godz. 7.00 wręczymy nagrody dzieciom chodzącym na Roraty oraz nagrody w konkursie szopek.
 • Informujemy, że składka zebrana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS wysyłana do Kurii Metropolitalnej. Następnie, z 25. grudnia przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze” do Rzymu. Natomiast z 26. grudnia na działalność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
 • W czwartek 27. grudnia na Mszy św. porannej poświęcenie wina.
 • Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczynamy 27. grudnia. Jako pierwszych odwiedzimy Parafian z Zakrzowa. Szczegółowy program kolędy został zamieszczony na internetowej stronie parafialnej.  Prosimy by na godz. 8.30 z każdego rejonu przyjechał przedstawiciel po Księdza, p. Kościelnego i ministrantów. Przypominamy, że kolęda dla Pana Kościelnego jest wynagrodzeniem za Jego całoroczną pracę. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Stefana.
ZAKRZÓW – od ul. Węgrzeckiej

od Pani Michalec do autostrady, następnie do „Zajazdu Celtyckiego”

38

9.00

27.12

czwartek

Ks. Proboszcz

ZAKRZÓW – ul. Węgrzecka od strony Węgrzc Wielkich prawa strona zaczynając od nowych domów ul. Wąwozowa i ul. Wielicka prawa strona od p. Jachimczak do stacji benzynowej  

37

9.00

28.12

piątek

Ks. Jan

ZAKRZÓW – ul. Węgrzecka lewa strona od Węgrzc Wielkich do p. Flaków

18

9.00

29.12

sobota

Ks. Jan