Ogłoszenia parafialne, 23.11.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 23.11.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 53. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 54. – Jan Palonek, Zakrzowiec, od p. Daniec-Taborski do p. Niemczyków
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy
 • Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Zawierzenia Świata  Najśw. Sercu Pana Jezusa.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła, zebrano 9 000 zł, pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe.
 • Dziś o godz. 17.45 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy w ramach X Festiwalu Dni Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej pod patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza „Muzyka płaszczyzną dialogu międzywyznaniowego. Wspólne dziedzictwo, odmienne tradycje”. W naszej świątyni zagra Pan prof. Witold Zalewski. Festiwal trwa od 8 do 23 listopada, w wielu kościołach krakowskich. Szczegółowy program koncertów na parafialnej stronie internetowej.
 • Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Z tych względów Adwent jest okresem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
 • Adwent będziemy przeżywać gromadząc się na Mszy św. roratniej poświęconej czci Najśw. Maryi Panny. Roraty będą odprawiane codziennie rano o godz. 7.00 z wyjątkiem środy o godz. 17.00. Już dziś prosimy dzieci by przygotowały lampiony – w sposób uroczysty przy wygaszonych światłach będziemy wchodzić procesyjnie do kościoła na rozpoczęcie Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich mogących przyjść do kościoła, dorosłych, młodzież i dzieci.
 • W środę 3 grudnia na Mszę świętą wieczorną zapraszamy szczególnie Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, po Eucharystii spotkanie organizacyjne.
 • W czwartek 4 grudnia zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum, wcześniej Msza święta o godz. 17.00
 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które zostaną rozniesione do naszych domów. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce pod kościołem, odbędzie się spotkanie dla wszystkich osób pełniących funkcję Rejonowych według podziału na rejony sprzątania kościoła.
 • W niedzielę 7 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie zapraszamy Rodziców z Dziećmi. Pomocników św. Mikołaja zapraszamy w sobotę 6 grudnia po Mszy św. wieczornej do ks. Jana.