Ogłoszenia parafialne 23.07.2023

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lipca 2023

1.Dziś przypada szesnasta niedziela zwykła. Obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, polecajmy ich szczególnej opiece Opatrzności Bożej.

2.Dzisiaj – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 29 za sprzątanie i złożoną ofiarę 310 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 30 i 32; P. Jacek Szeląg i P. Stanisław Buczek, Podłęże, ul. Krótka, prawa strona i ul. Rzeczna, od P. Cebulskich do P. Gastoł.

4.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali kwotę  11070 zł na remonty. Pieniądze zostały płacone na konto remontowe. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

KALENDARZ LITURGICZNY

• Poniedziałek – wspomnienie św. Kingi
  • Wtorek – Święto św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących
  • Środa – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  • Sobota – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

5.Słowa życzeń kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia, a zwłaszcza do P. Krzysztofa naszego organisty, życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.