Ogłoszenia parafialne, 22.11.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 34. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ,

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 22.11.2020 r.

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 9. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 100 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę Panie i Panów z rejonu 10., Janusz Kleszczyński, Podłęże, od p. Dyl do p. Augustynków
  • W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
  • Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.
  • W zakrystii rejonowi mogą odbierać opłatki, prosimy o przekazanie wszystkim w swoich rejonach bezpłatnie.
  • W związku z dzisiejszym wspomnieniem Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, składamy serdeczne życzenia Chórowi Męskiemu „Totus Tuus”, Panu Organiście oraz naszej młodzieżowej scholi, życzymy radości z posługi nam wszystkim, błogosławieństwa Bożego, opieki Królowej Polski, Św. Cecylii oraz Św. Jana Pawła II.
  • Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Z tych względów Adwent jest okresem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
  • Adwent będziemy przeżywać gromadząc się na Mszy św. roratniej poświęconej czci Najśw. Maryi Panny. Roraty będą odprawiane w tygodniu rano o godz. 7.00, z wyjątkiem środy – o godz. 17.00. Zapraszamy chętnych do uczestniczenia w Roratach zachowując obowiązujące przepisy bezpieczeństwa.
  • W tym roku Św. Mikołaj odwiedzi dzieci w ich własnych domach.
  • Dziękujemy za wpłaty na ogrzewanie i utrzymanie kościoła, zarówno za wpłaty internetowe, osobiste jak i bezpośrednio na konto bankowe. Zbiórka internetowa trwa do 20 grudnia.